Kinesiology Taping

       Organizm człowieka posiada swój własny system regeneracji, który pomaga nam szybciej wracać do zdrowia. Taping opiera się na wykorzystaniu tego właśnie systemu, ulepszając go poprzez aktywacje układów neurologicznego i krążenia. Mięśnie człowieka oprócz podstawowych funkcji  kontrolują bardzo ważne  krążenie żylne i limfatyczne. To właśnie z tego powodu zaburzenia funkcji mięśni mogą dawać objawy wielosystemowe.

       Terapeuci z Japonii i Korei odkryli, iż można aktywować naturalny proces powrotu do zdrowia używając elastycznych plastrów, dzięki ich zaangażowaniu wykształcił się nowy sposób leczenia schorzeń nerwowych, mięśniowych oraz narządowych. Plastry stosowane w tej metodzie mają grubość i rozciągliwość zbliżoną do skóry człowieka.

       Elastyczność plastra w połączeniu z elastycznością skóry używana jest do unoszenia epidermy, co zwiększa przestrzeń w tkance podskórnej, gdzie ulokowane są wszystkie rodzaje receptorów, naczynia krwionośne i limfatyczne. Kinesiology taping stosuje się m.in. w urazach więzadeł, redukowaniu wysięków, korygowaniu postawy ciała, objawach przeciążeń, bólach kręgosłupa, łokciu tenisisty, łokciu golfisty, zmianach zwyrodnieniowych, deficytach neurologicznych itd.